Pacovský okruh 2023

Automotoklub Pacov pořádá 17.června 2023 jízdu a sraz historických motocyklů 20. PACOVSKÝ OKRUH. Akci pořádáme jako vzpomínku na první motocyklový závod o světový pohár v roce 1906, který se jel na území Rakouska-Uherska a organizací závodu bylo pověřeno město Pacov, které akci každoročně významně podporuje.

Informace pro účastníky:

Start, cíl a výstava historických motocyklů bude jako v loňském roce v prostorách horního nádvoří Pacovského zámku. V místech kde se více než před sto sedmnácti lety  rodily první myšlenky vytvoření celosvětové organizace FIM. Součástí jízdy bude opět spanilá jízda ulicemi města s průjezdem ulicí Eduarda Nikodéma – prvního Čecha, který se stal mistrem světa právě v Pacově 1906.

V letošním roce jsme připravili Pacovský okruh trochu jinak. Nepojedeme formou rallye, ale volnou jízdou. Zúčastnit se mohou motocykly, motocykly s přívěsným vozíkem a tříkolky do roku výroby 1993. Trasa bude o 8 km delší a povede krásnou krajinou okolo Stražiště. Na trase budou připravené tři průjezdní kontroly. U administrativní přejímky dostanete malý dárek a tím můžete soutěžit o výhry ve zvláštních kategoriích, které budou vyhlášeny po příjezdu posledního účastníka okruhu.

Občerstvení bude zajištěno v prostoru konání akce. Zájemci o ubytování nás prosím kontaktujte na info@amkpacov.cz.

     Doufáme, že se do Pacova sjedete ve velkém počtu, aby jsme po roce opět podebatovali a zpříjemnili si tak hezké setkání.

Průjezdy obcemi:

Start Pacov horní nádvoří pacovského zámku – Jetřichovec – kamenolom Těchobuz (PK) – Velká Černá – Lukavec – Nové Vyklantice (PK) – Buřenice – Radějov – Hořepník (PK) – Březina – Samšín – Roučkovice – Cíl Pacov horní nádvoří pacovského zámku.

PK – průjezdní kontrola, délka trasy je 39 km a vede z části po původním historickém okruhu.

Po celý den máte možnost navštívit kulturní program v Zámecké zahradě až do 24:00 hod.

Časový harmonogram v sobotu 17. 6. 2023:

10:00 – 11:30 Administrativní přejímka

10:00 ­– 15:00 Výstava historických motocyklů

11:30 –  Rozprava

12:00 – Start Spanilé jízdy Pacovem

13:00 – Start 20. Pacovského okruhu

cca 15:00 Vyhlášení a předání cen

Mapy spanilé jízdy městem a trasy