PACOVSKÝ OKRUH 2019

Dne 15. 6. 2019 proběhl XVIII. ročník mezinárodní veterán rallye historických motocyklů PACOVSKÝ OKRUH. Automotoklub Pacov pořádá tuto akci jako vzpomínku na první motocyklový závod o světový pohár v roce 1906, který se jel na území Rakouska-Uherska a organizací závodu bylo pověřeno právě město Pacov. Letošní ročník podpořilo celkem 68 závodníků a z toho 2 závodníci nedokončili soutěž kvůli technickým problémům. Jedním z velkých zpestření byla osobní návštěva pana Prof.Ing.Fridricha Ehna majitele největšího motocyklového muzea v Rakousku a pana Kárla Procházky také z Rakouska.  Pacovský okruh označily za profesionální podnik svého druhu pořádaného v Česku. Ke spokojenosti všech přispělo krásné počasí a samozřejmě dobrá nálada. Všem zúčastněným, divákům a pořadatelům srdečně děkujeme za účast a těšíme se na další ročník této oblíbené soutěže zde v Pacově. Doufáme, že všechno proběhlo k Vaší spokojenosti,pohodě a v příštím roce věříme v zase o něco větší účast závodníků.

Společné foto všech závodníků


VÝSLEDKY_PACOVSKÝ OKRUH 2019


 

 

Zveme všechny přátele, příznivce historických motocyklů a diváky na

XVIII. ročník Mezinárodní veterán rallye historických motocyklů

,,PACOVSKÝ OKRUH 2019″ 

   Cílem této každoroční akce je připomenout nejen motoristické veřejnosti uspořádání prvního motocyklového závodu na území Čech o světový pohár v roce 1906. S celým pořadatelským týmem věříme, že pro Vás opět připravíme letošní ročník veterán rallye v Pacově zase zajímavý a rádi se zúčastníte tohoto výjimečného setkání s Vašimi historickými stroji, jako tomu doposud bylo i v minulých ročnících.

         Letošní ročník jsme pro vás připravili zase o něco zajímavější. Už v dopoledních hodinách podpoří Pacovský okruh veteránský spolek motocyklů značky OGAR. Sjede se jich do Pacova na 30 historických motocyklů i z mezinárodní účastí. Následně na to, bude k vidění přehlídka dobového oblečení v podání Telčského spolku dřívěji známého jako Velocipedy Telč.

Informace pro závodníky

Začátkem roku jsme Vám poslali pozvánku do Pacova na Mezinárodní veterán rallye historických motocyklů. Děkujeme všem, kteří se již přihlásili. Všem ostatním si dovolujeme připomenout, že uzávěrka přihlášek je 31.5.2019. Po zkušenostech z minulých let jsme byli nuceni upravit Propozice v ustanovení přihlášek takto:

„Startovné uvedené v odst. 6 platí pouze pro přihlášené do 31 .5. 2019 . Případné přihlášky po tomto termínu může mimořádně pořadatel přijmout. Startovné se v tom případě zvyšuje o 100 %. Podat přihlášku v den konání po 9:30 hod. již není možné. Pořadatel si vyhrazuje právo konečného rozhodnutí.“

Současně nabízíme novinku. Pokud máte zájem získat startovní číslo vedle někoho svého známého, dejte nám nejdéle do 31.5. 2019 vědět. Pokusíme se Vaše přání splnit. Jedinou podmínkou je stejná zvolená rychlost (15,20,30 a 40 km/hod.).

Soutěž družstev pro letošní ročník vyhlášena není.

Připomínáme, že máte možnost online přihlášení na našich stránkách www.amkpacov.cz . Máte tak všichni možnost pohodlného vyplnění předepsaného formuláře, který nabízí všechny možné výběry.

Pokud máte zájem o některé foto z minulých ročníků, stačí v e-mail zprávě uvést rok a číslo foto. Obratem vám pošleme ve formátu, který si budete přát. Nejrychlejší zásilku získáte na adrese: Karel Picka (pickak@seznam.cz) .

Letošní ročník XVIII. Pacovský okruh byl vybrán do soutěže poháru FKHV (Federace Klubů Historických Vozidel).

Program veterán rallye

Mapa okruhu – názvy ulic a obcí

Start – ul.Karmelitánská – náměstí svobody – Jana Autengrubera – Hronova – Malovcova – Sadová – Starodvorská – Za Branou – ul. Na Blatech – dále směr Velká CHyška – Útěchovice pod Stražištěm – Nové Vyklantice – Buřenice – Radějov – Hořepník – Březina – Samšín – Roučkovice – ul.Myslíkova – Cíl Karmelitánská.

 

Detail městem

Mapa organizační – detail 

Organizační uspořádání